Lohrei отбеляза победител, Geekie nets хеттрик, Бруинс завършват 3 мача с победа над Вегас с 5-4
AP News | 2024-03-01 | 05:16:04

БОСТЪН (AP) — Мейсън Лорей вкара победния гол в силовата игра по-малко от пет минути преди игра , Morgan Geekie направи първия си хеттрик в NHL, а Boston Bruins прекъсна поредица от три загуби с победа с 5-4 над Vegas Golden Knights в четвъртък вечерта.

Lohrei уволни еднократно от вътре в десния кръг и Бруинс удържаха, след като капитулираха преднината си от 3-0 и 4-2.

Йеспер Боквист също вкара за Бостън, който спечели едва за втори път в регламента през февруари, докато Дейвид Пастрнак имаше две асистенции, за да помогне за завършването на сезона на защитаващия шампиона на Купа Стенли. Джеръми Суейман имаше 32 спасявания.

Пол Котър, Алекс Пиетранджело, Майкъл Амадио и Чандлър Стивънсън отбелязаха за Голдън Найтс, а Адин Хил завърши с 27 спасявания.

Geekie вкара два пъти по време на избухването на Бостън с три гола, което обхваща 2:30 от първия период. Нападателят получи точен пас от Трент Фредерик, преди да отиде на горния рафт за първия гол в мача в 14:34. Баражът за голове продължи с Боквист, който победи Хил от страната на блокиращия и Джийки завърши пробив 3 на 2.

Сценарият се преобърна във втория, тъй като Вегас вкара три пъти, за да направи играта с един гол, водеща към третия. Котър удари шайбата покрай Суейман, за да изведе Голдън Найтс на борда, преди Пиетранджело да намали преднината на Бостън до 3-2.

Третият гол на Джийки възстанови резерва на Бостън от два гола, когато пренасочи удара на Пастрнак. След като феновете хвърлиха шапки на леда, Вегас се върна в рамките на една, когато Амадио вкара разхлабена шайба, за да завърши продуктивен среден период, който даде импулс на гостите.

С Вегас, който иска да убие Бостън първият шанс за силна игра в мача, Стивънсън се възползва от известно объркване от страна на Бруинс близо до синята линия. Неговият пробивен гол с къса ръка изравни резултата при 4-всичко 15 минути до края.

Бостън имаше спад от 4 към 36 в силовата игра преди резултата на Лорей, който даде на Джим Монтгомъри неговата 100-та победа като старши треньор на Бостън.

Мачът беше завръщане у дома за треньора на Вегас Брус Касиди, който води Бруинс в продължение на пет сезона и изведе франчайза до финалите за Купа Стенли през 2019 г. Миналата година той насочи Голдън Найтс към Купата в първия си сезон като старши треньор на отбора.

Golden Knights: В Бъфало в събота, последният мач от пътуване с пет мача.

Бруинс: в N.Y. Islanders в събота.